Je zřejmě čas na výměnu generací

Ve víru okresní místní politiky vystupují letos do popředí dvě zajímavé události. Dlouholetý úspěšný politik, starosta Humpolce, oznámil, že již se jeho jméno na kandidátní listině v letošních komunálních volbách již neobjeví. A tak Jiří Kučera učinil s odůvodněním, že po šestnácti letech ve vedení radnice definitivně končí. Jeho přínos pro rozvoj druhého největšího města v okrese je nezpochybnitelný. Humpolec se za jeho vedení dostal na výslunní v celé republice.

Druhou zajímavou událostí je, že šestatřicetiletý starosta Pacova Lukáš Vlček se stal v uplynulém volebním období nejúspěšnějším starostou Kraje Vysočina v konkurenci dalších více než dvou stovek uchazečů u toto ocenění.

Co tyto dvě události spojuje je nasnadě. Humpolecký starosta vyslal veřejnosti jasnou zprávu, že předává štafetu jiným, mladším. A to, že i mladí dovedou převzít správu věcí veřejných a vést svou obec k prosperitě, to je právě příklad pacovského starosty Vlčka, který se ujal vedení radnice již před dvanácti roky, ve pětadvaceti letech.

Nic proti dříve narozeným dlouholetým a zasloužilým místním politikům, jejich zkušenosti a praxe jsou jistě dobré. Může se ale stát, že zaběhlé postupy, setrvačnost, či přešlapování na místě se stanou časem v rozvoji obcí a měst brzdou. Jak je vidět na kandidátních listinách, o hlasy voličů usiluje řada mladých. Je tedy otázkou zda nenastal čas na střídání stávajících zastupitelských generací mladší a aktivnější vlnou.

Květa Marková, šéfredaktorka

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


Kontakt

Týdeník Pelhřimovska - okresní noviny
Vydavatel: Pelmark s.r.o., šéfredaktor: Květoslava Marková
565 381 071
777 215 307
06304834
DIČ CZ06304834