Na Dětský den se spojily dětské organizace

Od prvního června se stalo Rodinné centrum Cipísek v Humpolci součástí zdejšího Střediska volného času. Stalo se tak v den svátku všech dětí, takže obě organizace přichystaly pro děti oslavu Dětského dne. Blízký park tak ožil zpěvem, tancem a soutěžemi pro děti. Dětský den v parku se tak stal první společnou akcí humpoleckého Rodinného centra Cipísek a zdejšího Střediska volného času.

Města nabízejí informační kanály

 Také v Kamenici nad Lipou probíhá v letní sezóně ve městě řada rekonstrukcí a oprav, které omezují občany při chůzi i motoristy. Město proto nabízí moderní elektronické informační kanály pro občany, aby měli o těchto omezeních aktuální přehled. Jedná se také o SMS InfoKanál, což je rozesílání krátkých textových zpráv osobám přihlášeným do tohoto systému. Dále se občané mohou přihlásil k odběru novinek z webu města.

 Bazén hlásí rekordní návštěvnost

 Humpolecké koupaliště Žabák bylo vzhledem k teplému počasí letos otevřeno již druhého června. Hned první den zaznamenalo rekordní návštěvnost přes sto lidí, která se dále zvyšovala. Návštěvníci koupaliště ocenily loňskou novinku, kterou je ohřev bazénové vody tepelnými čerpadly až na 25 stupňů. Kolísání teploty bazénové vody v humpoleckém koupališti je tedy minulostí. Přibyly tady také dětské atrakce a nové zábradlí okolo bazénů.

 Síň Lipských ve větších prostorách

 V Pelhřimově je znovuotevřena Síň Lipských, která se dočkala rozsáhlé rekonstrukce. Její původní prostory ,,zabralo“ infocentrum. Nově sídlí ve stejné budově v čp. 10 na Masarykově náměstí, ale v patře a má větší prostory. Rodina Lipských věnovala natrvalo všechna ocenění slavného pelhřimovského rodáka herce Lubomíra Lipského pro vystavení v Pelhřimově. Expozici doplňují informace o dalších členech slavné umělecké rodiny.

 Radnice dopřeje plavcům teplejší vodu

 Nespokojenost návštěvníků pelhřimovského bazénu s nízkou teplotou vody přinesla po delší době změnu. Někteří občané Pelhřimova kvůli této skutečnosti navštěvovali plavecké bazény v jiných městech. Nyní pelhřimovská radnice zveřejnila informaci, že se zabývala stanovením a úpravou teploty vody ve zdejším plaveckém bazénu. Závěrem je prohlášení, že teplota v plaveckém bazénu se ponovu bude pohybovat při horní hranici teplotního rozmezí dané vyhláškou, to je navýšení na 27 a půl stupně.

Mezi seniory ,,frčí“ hra pétanque

Senioři z domovů důchodců na Vysočině zápolilo ve hře pétanque. Do soutěže se zapojili také senioři z Domova důchodců Proseč Obořiště. Také Denní stacionář v Domově pro seniory v Pelhřimově zve na společné hraní pétanque. Uskuteční se ve čtvrtek 29. června od 13 do 14.30 hodin v přilehlém parku.

 Další ulice v Pelhřimově rozkopané

 V Pelhřimově je další dopravní omezení na vedlejší silnici v těšné blízkosti kostela svatého Víta. Rekonstrukce potrvá do konce července. Další omezení přinese oprava úseku komunikace v pelhřimovské ulici Pod Floriánem. Součástí akce je oprava kanalizace, veřejného osvětlení, vodovodu i chodníku. Ukončení omezení provozu v těchto místech město plánuje v závěru září.

 

 


Kontakt

Týdeník Pelhřimovska - okresní noviny
Vydavatel: Pelmark s.r.o., šéfredaktor: Květoslava Marková
565 381 071
777 215 307
06304834
DIČ CZ06304834