Taekwondisté perlili v krajské anketě

V anketě Sportovec Kraje Vysočina 2016 si vedli výborně zástupci pelhřimovského taekwonda. Nejlepším trenérem byl vyhlášen pelhřimovský Petr Lacek z SK TKD Lacek, trenér české reprezentace na Mistrovství Evropy kadetů. Jeho oddíl vyhrál v roce 2016 Mistrovství ČR, Národní ligu mládeže i Extraligu mládeže. Na svém kontě má i desítky individuálních úspěchů svých svěřenců na soutěžích doma i v zahraničí. Mezi ženami se na třetím místě umístila Iveta Jiránková ze stejného oddílu, která se může pochlubit titulem mistryně ČR za loňský rok, je vítězkou extraligy a na Mistrovství Evropy ve Švýcarsku obsadila deváté místo. V kategorii sportovec Junior do patnácti let se mezi dívkami umístila na třetím místě Dominika Hronová rovněž z pelhřimovského oddílu taekwondo. Dominika je mistryní ČR za loňský rok a vítězkou extraligy ČR, zúčastnila se také Mistrovství světa. (zp)